Tomáš dOrtel nastartoval hudební kariéru bubnováním v kapele Conflict 88, což byl známý křesťanský soft rock. O něco později si na CNC stroji vyrobil náhrdelník německého kříže, založil vlasteneckou kapelu Ortel a prohlásil se za reinkarnaci Karla Kryla, který od té doby rotuje v rakvi jak sele nabodnuté na rožeň poháněný motorem z Lamborghini Aventador. Třicet procent jeho fanoušků jsou negramoti, jejichž dědečkové zemřeli v koncentráku na následky pádu ze strážné věže, zbytek tvoří rádoby milfky z nonstop barů a zmatená děcka, kterým byly odmalička pouštěny projevy v Norimberku namísto Kouzelné školky.
Tomáš nedávno učinil velký krok, když se v den narození Hitlera a za přítomnosti medvěda oženil s transkou v bývalém sídle štábu SS. Ale to jen tak na okraj. Tím ale jeho rozdávání štěstí a lásky neskončilo. Založil totiž první vlasteneckou dOrtelárnu, která denně vyrábí desítky nejlepších a nejlahodnějších dOrtelů.

Náš pekařský tým

Pekař Parzival
Maskot Paralelních listů. Ajťák, grafik, PPC-Ninja a autor placený Sorosem s konexemi na Kalouska. O poledních pauzách chodí po ulicích města, hladí děti po vlascích a kolemjdoucím rozdává květiny. Mezi sedmou a osmou večer roní černé perly a ve volných chvílích léčí pohledem rakovinu.
Pekařské úspěchy

Pekař Dom
Dom, vlastním jménem Ctibor Příbor, je zakomplexovaný, podsaditý muž s krizí středního věku, který má na hlavě obří kouty, v nichž by mohla klečet i Halina Pawlowská. Jelikož není zrovna lev salónů, žije v 1+kk s manželkou jménem Donuta Nutello. Donuta není drobná dívenka, kterou opřete v koupelně na umývadle, aniž byste se propadli stropem o tři patra níž a vytvořili siluetu hrocha na asfaltu podzemního parkoviště. A tak Ctibor utíká z reality prostřednictvím kritiky všeho a všech.
Pekařské úspěchy

Pekař Malcolm
Celým jménem Malcolm F. Black. Měl se stát vycházející hvězdnou dadaismu na začátku minulého století, ale zpozdil se o sto let kvůli koloně na D1 dříve, než to bylo cool. Na krku nosí pozlacený řetěz z rozvodové sady Škody Fabie. Ve volném čase bezdůvodně mlátí lidi v MHD, nerespektuje zákazy kouření, osahává exponáty v muzeu, obtěžuje bezdomovce a pořizuje fotografie na místech, kde je to zakázáno.
Pekařské úspěchy


Texty na tomto webu jsou myšleny jako satira, ironie, cynismus a parodie.
Informace se nezakládají na pravdě a jakákoliv podobnost je čistě náhodná.

(c) 2019 Paralelní listy